• 22 декабря 2018 15:56
  • Отзывы :0
  • Просмотров: 2193
  • 0

У зв'язку з питаннями, що виникають, надам роз'яснення.

Протягом тривалого часу мною відтягувалось укладання договору на охорону (всупереч бажанням деяких співвласників), особливо після «неприємних інцидентів». Причина, через яку відтягувалося укладання договору на охорону, була проста: відсутність її ефективності без технічних засобів контролю та спостереження.

Що вже зроблено

  • На даний момент відеоспостереження в процесі монтажу, низка камер вже працює, встановлена дороговартісна станція з системи пожежної охорони.
  • Процес монтажу цінних активів триває (лише пожежні рукава будуть коштувати не менше 80 тис.грн. + вогнегасники тощо).
  • За всім цим потрібно слідкувати. Тому було прийняте рішення про укладання договору з охоронною фірмою. Запевняю Вас: те, що деякі називають «тендером» (не розуміючи саму процедуру тендеру та умови «обов'язковості» його проведення), був проведений аналіз ринку, фактори впливу на ціноутворення і Правлінням затверджена організація.

Встановлення автоматичного шлагбауму

1. Ситуація на даний момент.

Безумовно, ефективність охорони, на даний момент, не найвища. Але причина полягає не в самій охороні, а наявності, знову ж таки, саме технічних засобів контролю.

Болючою проблемою є контроль в'їзду до прибудинкової території. Розроблено проект, де вказані місця шлагбаумів, півсфер та інших елементів благоустрою. На все це потрібні кошти, які на даний момент на ці інвестиції відсутні на рахунку ОСББ.

2. Вартість проекту.

Питання встановлення автоматичного шлагбауму є актуальним, як ніколи. Вартість проекту (шлагбаум + система автоматичного розпізнавання) складає приблизно 100 тис.грн, і залежить від типу шлагбауму та його характеристик. Ініціативною групою співвласників було запропоновано зробити добровільні внески у розмірі 400 грн. із розрахунку кількості КТЗ у власника квартири, але не більше ніж два КТЗ на квартиру.

Наразі йде процес опитування, який буде тривати до 1 лютого 2019 року. Після цього будуть видані окремі квитанції з реквізитами на оплату. Після добровільної оплати буде укладено договір і встановлено шлагбаум. Стікари на автоматичне розпізнавання КТЗ будуть видані тим співвласникам, які компенсували витрати на шлагбаум. Підкреслюю, лише тим, хто провів добровільну оплату на компенсацію витрат на встановлення шлагбауму.

3. Умови користування.

Пропуск на територію обов'язковий лише для власників квартир, які повинні бути ідентифіковані охороною, і в'їзд власників на територію не залежить від того, компенсував власник витрати на шлагбаум чи ні. Різниця буде лише в тому, що розпізнавання власника квартири буде або автоматичне, або при документальному підтвердженні.

Щодо в'їзду орендарів, сватів, братів та інших категорій осіб, які не є власниками квартир, то питання буде вирішуватись в індивідуальному порядку суто із зареєстрованим співвласником квартир або нежитлових приміщень.

Порядок в'їзду на територію розробляється та буде винесений на обговорення та голосування на загальних зборах, які відбудуться за ініціативою Правління (попередня дата – 2 червня 2019 року).

Взяти участь в опитуванні можна, зв'язавшись з ініціативною групою.

Всі «фантазії» певної групи осіб щодо «платного в'їзду» є провокативними та маніпуляціями.

 
ГАЛЕРЕЯ